I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.

  • SuperSpruce
    link
    fedilink
    arrow-up
    1
    ·
    5 hours ago

    I just don’t really like the taste, so about 1 per week in my fried rice.