I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.

  • Realitaetsverlust
    link
    fedilink
    English
    arrow-up
    9
    arrow-down
    4
    ·
    edit-2
    6 hours ago

    “How many eggs you’re eating per week?”

    “I’m vegan.”

    Bruh I can’t.